Søgning

Søg på arla.dk

Alle opskrifter

Søg på arla.dk

Hjælp til søgning


Indhold

Hej ARLA: Hvem har fået den geniale ide at sætte e

Indsendt den 21-11-2011

Spørgsmål:

Hej ARLA: Hvem har fået den geniale ide at sætte et fladt plasticskruelåg på jeres A 38 som er umuligt at få af uden værktøj, det er noget nemmere at åbne på den gammeldags facon

Svar:

Hej Benny. Det er ikke meningen at låget skal være næsten umulig at få af, jeg vil gerne give oplysningerne videre til mejeriet, men dertil har jeg behov for lidt oplysninger fra emballagen. Det er mejeri nr. ( f. eks M191 eller M210), holdbarhedsdato, klokkeslæt, og kode. Håber meget du kan give de ønskede oplysninger. Med venlig hilsen Arla Forum Grete Møller Ernærings-og husholdningsøkonom arlaforum@arlafoods.com tlf. (+45) 70 15 05 00 (kl.8 - 16) http://www.arla.dk/forum Arla Foods Amba Sønderhøj 14 DK-8260 Viby J Vil du fortælle os din mening? Vi vil rigtig gerne høre din mening om, hvordan du har oplevet at være i kontakt med Arla Forum. Det tager kun 2 min. at deltage i undersøgelsen. Klik på dette link: http://survey.euro.confirmit.com/wix/p475480885.aspx På forhånd tak for hjælpen!

Flere spørgsmål om: Produkter & sortiment


Besøg os på Facebook!

Nye skiveoste fra Arla Klovborg®

Nye skiveoste fra Arla Klovborg®

Nu er der kommet fem nye spændende skiveostvarianter i en ny praktisk genluks-emballage fra Arla Klovborg® 

To nye hytteostvarianter

Arla Karolines Køkken® hytteost

Nu er der fire varianter af Arla Karolines Køkken® Hytteost med hver deres spændende smag. Prøv de to lækre nyheder med smag af “4 slags løg” og “Grillet peberfrugt”.

Lige nu kan du dele din egen hytteostopskrift med os og deltage i konkurrencen om Royal Copenhagen Mega Mussel.