Søgning

Søg på arla.dk

Alle opskrifter

Søg på arla.dk

Hjælp til søgning


Indhold

Søndag morgen den 18.12. 2011 åbner jeg en Riberhu

Indsendt den 21-12-2011

Spørgsmål:

Søndag morgen den 18.12. 2011 åbner jeg en Riberhus Mellemlagret Danbo (i den nye luk-igen-pakning) med holdbarhed til 06.02.2012. Overrasket bliver jeg, da der er mug på overfladen af osten hvor den åbnes. Foto vedlagt.

Svar:

Hej Niels. Mange tak for din mail. Jeg beklager din oplevelse. Jeg opretter din henvendelse som en reklamation til mejeriet. Du skriver at du har vedhæftet et foto, det kan jeg desværre ikke se, så jeg vil gerne at du sender det igen til nedenstående adresse. Med venlig hilsen Arla Forum Grete Møller Forbrugerkonsulent arlaforum@arlafoods.com tlf. (+45) 70 15 05 00 (kl.9 - 14) http://www.arla.dk/forum Arla Foods Amba Sønderhøj 14 DK-8260 Viby J Vil du fortælle os din mening? Vi vil rigtig gerne høre din mening om, hvordan du har oplevet at være i kontakt med Arla Forum. Det tager kun 2 min. at deltage i undersøgelsen. Klik på dette link: http://survey.euro.confirmit.com/wix/p475480885.aspx På forhånd tak for hjælpen!

Flere spørgsmål om: Produkter & sortiment


Mød os på Facebook!

Nye skiveoste fra Arla Klovborg®

Nye skiveoste fra Arla Klovborg®

Nu er der kommet fem nye spændende skiveostvarianter i en ny praktisk genluks-emballage fra Arla Klovborg® 

To hytteostvarianter

Karolines Køkken® hytteost

Nu er der fire varianter af Karolines Køkken® Hytteost med hver deres spændende smag. Prøv de to lækre nyheder med smag af “4 slags løg” og “Grillet peberfrugt”.