Søgning

Søg på arla.dk

Alle opskrifter

Søg på arla.dk

Hjælp til søgning


Indhold

Den nye Buko® m. radise er et hit

Indsendt den 08-06-2011

Spørgsmål:

Jeg er helt tosset med den nye Radise Buko ost! Den er suveræn. Jeg blev også glad, da jeg så at I havde lanceret Alpeosten i større emballage - tak for det, men jeg må sige, at jeg Radise-osten har overhalet Alpeosten på min ostehylde. Den er KLASSE, og jeg håber I beholder den i sortimentet. (og så er der jo kun 180 kcal pr 100 gram - super).

Anne Lise Kirk Olsen, Randers SØ

Svar:

Hej Anne Lise!

 

Mange tak for din henvendelse.

 

Vi er glade for at Buko® Radise Årets smag falder i god jord hos dig.

 

Hvis du vil prøve at anvende den i madlavningen så kan denne opskrift varmt anbefales;

http://www.arla.dk/opskrifter/Pizza-med-radiserelish/

 

Vi håber på, at der er andre som dig, der er glade for produktet, da det er jer forbrugere der i sidste ende bestemmer, om et produkt skal blive i sortimentet.

 

Med venlig hilsen
Arla Forum
Karen-Marie Mazanti Borgbjerg
Professionsbachelor i Ernæring og Sundhed

Flere spørgsmål om: Produkter & sortiment


Besøg os på Facebook!

Nye skiveoste fra Arla Klovborg®

Nye skiveoste fra Arla Klovborg®

Nu er der kommet fem nye spændende skiveostvarianter i en ny praktisk genluks-emballage fra Arla Klovborg® 

To nye hytteostvarianter

Arla Karolines Køkken® hytteost

Nu er der fire varianter af Arla Karolines Køkken® Hytteost med hver deres spændende smag. Prøv de to lækre nyheder med smag af “4 slags løg” og “Grillet peberfrugt”.

Lige nu kan du dele din egen hytteostopskrift med os og deltage i konkurrencen om Royal Copenhagen Mega Mussel.